Peyzaj Mimarlığı Bölümü Tosya Gezisi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Pekin Timur, Dr. Öğr. Üyesi Ali Uğur Özcan, Dr. Öğr. Üyesi Özgür Burhan Timur ve Arş. Gör. İbrahim Aytaş ; Peyzaj Planlama- I dersi kapsamında 4.sınıf öğrencileri ile Tosya’ya teknik gezi düzenlediler.

Gezi kapsamında 2013 Orman Fakültesi mezunlarımızdan 2019 yılında Tosya Belediye Başkanı seçilen Orman Mühendisi Sn. Volkan Kavakligil Belediye Toplantı Salonunda öğrenci ve Öğretim Üyelerimizin sorularını yanıtlayarak, Tosya belediyesinin vizyon ve misyonu hakkında bilgiler verdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Tosya Belediyesi işbirliği ile Tosya için yapılabilecek çalışmalar hakkında görüşmeler ile toplantıya devam edildi. Toplantıda Tosya’nın dünü, bugünü ve geleceği üzerine sorunlar, olanaklar ve öneriler üzerinde konuşuldu.

Toplantı sonrasında öğrencilerimiz, Belediye başkanının eşi, üniversitemiz personeli Sn. Dr. Arş. Gör. Seval Sunal Kavakligil, Kültür Müdürü Sn. İbrahim Tabakoğlu ve İnşaat Mühendisi Sn. Hüseyin Kuzpınar eşliğinde Tosya İlçe Merkezi’nde envanter çalışması yaptılar.Paylaş