Fakültemiz Dekanı Prof.Dr.Ziya ŞİMŞEK`e Hemşerilik beratı verildi

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ziya Şimşek’e Hemşerilik Beratı Verilerek Çankırı’nın Fahri Hemşerisi İlan Edildi

Çankırı Kalesi’ndeki ağaçlar ile Karacaözü Köyü’ndeki yaklaşık 500 yaşındaki Anıt (Koca) Meşe Ağacı’nın kurtarılması, toplumda çevre bilinci oluşturulması ve ağaçlandırma alanında yapmış olduğu çalışmalar nedeniyle Çankırı Belediye Meclisi’nin 01.03.2012 tarih ve 42 sayılı kararıyla, meclis üyelerinin oy birliği ile Fahri Hemşerilik Beratı verilmesi kabul edildi.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ve Ziya Şimşek hocamızın mesai arkadaşlarının katıldığı törende konuşan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, "Ziya Şimşek hocamız hakiki bir bilim adamı özellikleri ve mütevazı candan kişiliğiyle herkesin takdirini kazandı. Çankırı halkı adına çok değerli hocamıza vermiş olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

MHP grubu adına konuşan MHP Belediye meclis üyesi Hamdi Yorulmaz da "Bilim insanı olarak ülkemize verdiğiniz hizmetler takdire şayandır. Grubum ve Çankırı adına vermiş olduğu katkılardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından verilen hemşerilik beratını alan Ziya Şimşek, on beş yıldan beri Çankırı’da olduğunu ve kendini Çankırılı hissettiğini söyledi. Şimşek, "Kendimi çok sıcak bir ortamda buldum. Beni bu beratı vermeye layık gördüğünüz için siz değerli meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Hayatımda gerek akademik ve idari çalışmalarında çok sayıda ödüller verildi, ama bunun yeri benim için ayrı olacak. Çankırı için ne yaptıysam az. Bu beratı çalışma arkadaşlarımla beraber ekibim adına alıyorum" şeklinde konuştu.

Çankırı`yla ilgili kaleme aldığı şiiri okuyan Şimşek, salondan büyük alkış aldı.

Hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Paylaş