ÇAKÜ’ de Erasmus Birim Koordinatörleri Koordinasyon ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

07 Kasım 2023 tarihinde Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda ÇAKÜ (Çankırı Karatekin Üniversitesi) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş Başkanlığında Erasmus+ öğrenci öğrenim ve staj; personel ders verme ve eğitim alma hareketliliği bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Erasmus Kurum Koordinatörü Doktor Öğretim Üyesi Şuayip Turan, Erasmus Kurum Koordinatörlüğü personeli Öğretim Görevlisi Tayfur Uysal, Öğretim Görevlisi Harun Şimşek, üniversite birimlerinde Erasmus koordinatörlüğü görevinde bulunan akademik personel ile 2. ve 3. sınıf öğrenci danışmanları katıldı.

Öğretim Görevlileri Tayfur Uysal ve Harun Şimşek tarafından yapılan sunumda ilan süreci devam eden öğrenci öğrenim ve staj hareketlilikleri hakkında detaylı bilgiler verilirken, Erasmus Kurum Koordinatörü Doktor Öğretim Üyesi Şuayip Turan tarafından ise personel ders verme ve eğitim alma süreci hakkında bilgilendirme yapıldı. Öğrenci öğrenim ve staj hareketliliğinin sağlıklı ve koordineli bir şekilde yürütülmesi için Erasmus birim koordinatörlerine her zaman ihtiyaçları olduğunu dile getiren Turan, bugüne kadar göstermiş oldukları özveriden dolayı da birim koordinatörlerine ayrıca teşekkürlerini belirtti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ise ÇAKÜ’de Erasmus hareketlilik sayılarının oldukça yüksek olduğu ve yeni dönem de daha çok gelen ve giden öğrenci hareketlilikleri göreceklerini belirtti. Ayrıca, Erasmus+ hareketliliğine katılan öğrenci ve personelin, Türkiye ve Çankırı Karatekin Üniversitesini de temsil ettiğini söylen Odabaş, bu nedenle Ulusal Ajanstan alınan hibenin yerinde ve verimli kullanılması gerektiğini ifade etti. Üniversite olarak daha çok Erasmus+ projesi yapmak istediklerini de belirten Odabaş, akademisyenlerin bu konuda daha fazla çalışmalarını da talep etti.

Toplantıya katılan personele, Erasmus Kurum Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan tanıtım materyalleri ve tanıtım broşürleri dağıtıldı.

Yayınlanma Tarihi: 09 Kasım 2023 Perşembe