ÇAKÜ, Erasmus Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Erasmus+ KA107 Personel Hareketliliği kapsamında; Arnavutluk, Bangladeş, Filistin, Gana, Kamerun ve Sudan gibi farklı ülkelerden Türkiye’ye gelen 18 personel, Çankırı Karatekin Üniversitesini (ÇAKÜ) ziyaret ederek ders verme ve eğitim alma hareketliliğinde bulundu.

Eğitim alma hareketliliği kapsamında; Arnavutluk University of Tirana Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Erisa Bekteshi, Bangladeş Islamic University Hukuk Fakültesinden Toha Mohd Selim, Filistin Al-Quds Open University İşletme Bölümünden Abdullah Elkhoudary; Gana Central University Uluslararası İlişkiler Ofisi’nden Gertrude Nelson, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından Ruth Essandoh ve Hukuk Fakültesinden Vivian Adjei Sarpong; Kamerun University of Yaounde II’den Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan Jocelyne Carolle Nga Andella, Sudan Alzaiem Al Azhari University Uluslararası İlişkiler Ofisi’nden Alaa Mohammedosman Suliman Elfaki ile Malaz Mohammed Yousif Abdalla ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından ise Hiba Fatehi Farrag Mohammed, alanları ile ilgili bölümlerde eğitimler aldılar.

Ders verme hareketliliği kapsamında ise; Bangladeş Daffodil International University İşletme Bölümünden Mahbub Parvez, Bangladeş Islamic University Güzel Sanatlar Fakültesinden Md Mamunur Rahman ile Kimya Mühendisliği Bölümünden Md Minhaz Ul Haque, Filistin Al-Quds Open University Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Thabit Sabbah; Gana Central University İktisat Bölümünden Daniel Offei, İşletme Bölümünden Benjamin Otchere-Ankrah ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Ninnette Quaofio; Sudan University of Science and Technology İşletme Bölümünden ise Khalda Adam Hassan Ahmed yer aldı.

Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Çankırı’nın tanıtıldığı proje bünyesinde, kültürel iş birliklerinin temelleri de atıldı.

Faaliyetler sonrası gerçekleştirilen toplantıda, personel hareketliliğe katılan misafirlere, ÇAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş tarafından katılım sertifikaları verildi.

Yayınlanma Tarihi: 17 Mart 2023 Cuma