ÇAKÜ Yönetimi, Ulusal Öğrenci Kongresi’nde emeği geçen personellerle bir araya geldi

ÇAKÜ Yönetimi, Ulusal Öğrenci Kongresi’nde emeği geçen akademik ve idari personellerimizle bir araya geldi. 23 Mayıs tarihinde ÇAKÜFEST 2024 kapsamında düzenlenen ÇAKÜ Ulusal Öğrenci Kongresi’ne katkı yapmış personellere teşekkür mahiyetinde gerçekleştirilen etkinliğe başta Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi olmak üzere Rektör Yardımcılarımız, idari birim amirleri, akademik ve idari personeller katılım sağladı.

Toplantı açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi, misafirleri selamladıktan sonra daha önce planlanan ama program yoğunluğundan dolayı Temmuz ayı içinde yapılan etkinliğe yoğun katılım sağlayan ÇAKÜ mensuplarına teşekkür etti. Çok kısa bir zamanda başarılı ve güzel bir kongre düzenlediklerinin altını çizen Rektör Çiftçi, açılış panelini vermek üzere TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ı davet ettiklerini, Sn. Mandal’ın teklife olumlu cevap vererek katılım sağladığını hatırlattı.

Kongrenin kısa bir zamanda planlanmasına rağmen yaklaşık 300 bildiri sunulmasının önemli bir başarı olduğunu belirten Rektör Çiftçi, çok olumlu dönüşler aldıklarını söyledi. ÇAKÜ akademik ve idari kadrosunun kongre sürecini sahiplenmesinden dolayı böyle bir başarı elde ettiklerini ifade eden Rektör Çiftçi, bundan dolayı bir araya gelerek değerlendirme yapmak ve teşekkür etmek adına toplandıklarını belirtti. Rektör Çiftçi, devamında ÇAKÜ’nün çok yoğun ve değerli işler yaptığına dikkat çekerek bilhassa akademik kadronun hem sosyal etkinliklere hem de akademik çalışmalara zaman ayırabilmelerinin takdire şayan olduğunu ifade etti.

Rektör Çiftçi, üniversiteye değer katacak işler için çok çalıştıklarını söyleyerek gittikleri her yerde ÇAKÜ adını duyanların takdir ve tebrikleriyle karşılaştıklarını aktardı. Güzel bir ekiple zor şartlarda sinerji oluşturduklarını ve önemli işlere imza attıklarını ifade eden Rektör Çiftçi, emekleri için her bir personele tekrar teşekkür etti. Yakın zamanda URAP sıralamalarının yayımlandığı aktaran Rektör Çiftçi, ÇAKÜ’nün dört alanda yine derecelere girdiğini, dünyanın ilk 3000 üniversitesi arasında yer almaya devam ettiğini belirtti. Rektör Çiftçi, daha sonra “Yapmış olduğumuz çalışmaların sonuçlarını birkaç yıl sonra göreceğiz. Atmış olduğumuz adımların neticelerini ancak 3 yıl sonra görebiliyoruz. Birkaç yıl sonra daha iyi noktalara geleceğimize inancımız tamdır. Etkinliklerin çok yoğun olduğu bir üniversiteyiz. Sadece sosyal sorumluluk alanında değil akademik ve bilimsel alanda da değerli işler yaptığımızın en güzel örneği 300’e yakın öğrencinin katılım sağladığı ÇAKÜ Ulusal Öğrenci Kongresi olmuştur.” dedi.

Rektör Çiftçi, ÇAKÜ Ulusal Öğrenci Kongresi’ni gelenekselleştirmek istediklerini ifade ederek bundan sonra yapmayı düşündükleri kongrelerde diğer üniversitelerden katılmak isteyen öğrencilere de imkân tanıyacaklarını ve daha geniş katılımlı bir organizasyon planladıklarını vurguladı. Tecrübeli bir ekiple çalıştıkları için şanslı olduklarına dikkat çeken Rektör Çiftçi, düzenlenecek yeni kongrelerde panel, kariyer etkinlikleri ve çalıştaylara da yer verebileceklerini, birkaç güne yayılmış farklı oturumlarla büyük bir kongre düzenleyebileceklerini söyledi.

Sözlerine; “Gönülden yapılan işlerin başarıyı beraberinde getirdiği aşikârdır. Başarının ortaya çıkmasında samimiyetin önemli bir etkisi olduğunu görmekteyiz. Samimiyetin her şey olduğunu ifade etmek istiyorum. Bundan dolayı biz de samimiyetimizi her platformda dile getirmekteyiz.” şeklinde devam eden Rektör Çiftçi, birkaç ay sonra ÇAKÜ’nün farklı dönüşümlere şahit olacağını, yeni misafirlere ev sahipliği yapacağını ifade etti. Rektör Çiftçi, Ulusal Öğrenci Kongresi’nde emek harcayan tüm akademik ve idari personellere tekrar teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Yayınlanma Tarihi: 08 Temmuz 2024 Pazartesi
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2024 Pazartesi