Öğretim üyemizden deprem semineri

Üniversitemiz ile AFAD işbirliği çerçevesinde yapılan toplumsal katkı faaliyetleri kapsamında Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesinde "6 Şubat 2023 depremi sonrası afet ve deprem farkındalık semineri" gerçekleştirilmiştir.
AFAD Başkanlığı Afet Araştırma Merkezi resmi danışmanı olan Orman Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ender BUĞDAY tarafından "AFAD araştırma merkezi faaliyetleri, afetlerde kullanılan güncel yazılım sistemleri, aktif kullanılan afet müdahale teknolojileri, yürütülmekte olan yapay zeka destekli web ve mobil tabanlı projeler ile İnsansız Hava Araçlarının afetlerde kullanımı" hakkında bilgi verilmiştir.
AFAD Çankırı İl Müdürlüğünde görevli İl Müdür V. Hakan EKERBİÇER, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürü Halit KAYA ve Planlama, Zarar Azaltma ve İyileştirme Şube Müdürü Musa Adil ARITÜRK tarafından "çevremizde tehlike avı, çök-kapan-tutun, acil toplanma yerlerinin önemi, gönüllülük sisteminin işleyişi konularında bilgi verilmiştir. Gerçekleştirilen ortak programda lise öğrencilerine günlük yaşamda deprem ve afet farkındalığı oluşturulmaya çalışılmıştır. Seminer kapsamında ifade edilen konulara ilişkin öğrencilerin soruları cevaplandırılmıştır. 
Yayınlanma Tarihi: 24 Ekim 2023 Salı